psychotronika, studium policealne, parapsychologia, hipnoza, terapie naturalne, doradztwo życiowe, czarodziej codzienny, astrologia, nlp, radiestezja, numerologia, medycyna naturalna

Kategorie
Aktualności
Aromaterapia
Anioły
Astrologia
Chirologia
Czakry
Feng Shui
Hipnoza
Huna
Magia
Medycyna naturalna
Numerologia
Parapsychologia
Odżywianie
Prawo Przyciągania
Psychologia
Pozytywne myślenie
Radiestezja
Reiki
Rozwój duchowy
Runy
Tarot
Sny
Ziołolecznictwo
Życie po życiu
Newsletter
Zarejestruj się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach naszego portalu!

E-mail  
Zapisz się...
Wypisz się...
Warto zobaczyć
Karty
www.karty.studioastro.pl

Zdrowe odżywianie
www.odzywianie24.pl

Tania książka
www.taniucha.pl

Wydawnictwo Vital
www.wydawnictwovital.pl

Giełda książek
www.sprzedamksiazki.pl

Giełda podręczników
www.sprzedampodreczniki.pl

Prawo Przyciągania
www.sekret.studioastro.pl

Wygrać z nerwicą
wygracznerwica.blogspot.com

Statystyka
Osób online: 188
Artykułów: 1309
Linków: 13
Odwiedzin: 15.295.204
Prawdziwi wielcy i zagadka tożsamości


Prawdziwi wielcy i zagadka tożsamości

Często słyszymy sławne nazwiska: Juliusz Cezar, da Vinci, Bonaparte, Einstein itd. zarazem wielkimi ogłaszają ich zwykli ludzie, i nie wydaje się, by w pojęciach tych zwykłych ludzi mogło istnieć coś prawdziwie wielkiego i niezwykłego. Wysoce nieprawdopodobne więc, by w tym, co oni nazywają wspaniałym kryło się tej wspaniałości dostatecznie wiele.

Jak ci, którzy nie wiedzą skąd przychodzą, kim są i dokąd idą mogą sądzić cokolwiek wielkiego, skoro tak elementarnej wiedzy nie posiadają? Czy można wznieść wieżowiec bez fundamentów? I jeżeli już coś na kształt wieżowca istnieje to czy nie mamy tu do czynienia z jakąś iluzją? Jestem przekonany, że Cezar i inni również niczym istotnym się nie wyróżniali pod tym względem. Ich wielkość jest więc zupełnie i oczywiście względna i dla Ezoteryka właściwie nie istnieje.


To, co ludzie zorientowani fizycznie nazywają wartościowym budzi wiele wątpliwości. Przede wszystkim przez sam fakt niemocy przeciętnego człowieka względem zagadki własnego istnienia. Ten, kto jest tajemnicą dla siebie jak może prawdziwie i racjonalnie poznawać cokolwiek innego? To tak jak chcieć patrzeć nie posiadając oka, czy można cokolwiek zobaczyć z otaczającego świata? Człowiek, który siebie nie zna jest niewiarygodny w swojej własnej świadomości. Jak coś bez tożsamości może nadawać tożsamość czemuś innemu? Jak mógłby mówić: wiem, skoro brak mu logicznej podstawy do tego, by wiedzieć, nie wie kto miałby wiedzieć a skoro nie wie kto miałby wiedzieć nie wie co wiedzieć znaczy. Bo każdą czynność zrozumiałą czyni podmiot tej czynności, i jeśli w jakimś podmiocie brak wiedzy o sobie to nie może nic pewnego o swojej czynności stwierdzić. Wówczas i wielkie i małe czyny liczą się tak samo – właściwie to nie liczą się wcale bo nie wiemy w jakim sensie mogłyby się liczyć i komu po co. Da Vinci to tyle co żebrak z Paryża.


Jak rozwikłać zagadkę tożsamości? Według nauk ezoterycznych to odpowiedzią jest wiara. Potrzeba zawierzyć źródłu doświadczenia. Religia chrześcijańska nazywa je Bogiem, buddyzm Buddą. Oznacza to, że zdejmujemy wiarę z tego, co jest tylko dziełem rąk i umysłu człowieka a ufamy tym faktom, których nie kontrolujemy, a które mają przewagę nad nami i z nimi mądrze współpracujemy. Tylko poddanie się temu, co nieuniknione i nie dowolne dla nas w naszym życiu może wprowadzić nas do rzeczywistości, a jedną z tych rzeczy jest nasze ciało astralne. Czyli możemy tylko zostać do rzeczywistości wprowadzeni, sami jako niepoznana jeszcze tożsamość tam dojść nie umiemy. Bo czy nie przekonuje o tym już sama natura życia? Narodziny i śmierć, nad którymi nie mamy władzy, to są te sposoby, na jakie jesteśmy rzeczywiści.


Dla Ezoteryka poznać siebie to podzielić doświadczenie zmarłych, czyli ocknąć się najpierw w ciele astralnym. O dalszej drodze nie ma sensu mówić jeżeli jeszcze tam się nie dotarło. Stamtąd widok na świat ducha jest bliższy prawdzie, stąd powinniśmy jedynie dołożyć wszelkich mądrych starań by się tam jak najszybciej znaleźć. Próby uchwycenia tego, co leży poza światem astralnym są dla ludzi fizycznie świadomych nielogiczne i niewskazane. Bo czy można rozwiązać równanie z niewiadomymi skoro są to same niewiadome? Doświadczenie astralne jednak, do którego zdolny jest każdy przeciętny człowiek to właśnie najistotniejsza nauka ezoteryczna na tym fizycznym świecie i ona stanowi najważniejszą odpowiedź ezoteryki na pytanie o tożsamość.


W świecie astralnym zauważamy, że ci, którzy są wielkimi dla ludzi wcale nie wyróżniają się jakimiś specjalnymi właściwościami. Wszyscy posiadają ciała astralne przewodzące rzeczywistość w bardzo podobny sposób. Ponadto tym, co narasta i właściwie zajmuje całą świadomość bytu jest egotyzm. Innymi słowy człowiek astralny nie liczy się z nikim i niczym, chodzi własnymi drogami i czuje się niezależny, oczywiście gdy jest to człowiek oświecony astralnie, taki, który wszedł w astral przed śmiercią, lecz i zmarli manifestują wiele poziomów wolności. Nie oznacza, że staje się doskonały, może być niegodziwcem, jednakże odnajduje poczucie własnej wartości a jest to czynnik nieosiągalny w wymiarze fizycznym, co prowokuje Ezoteryka do przeniesienia ogniska swojego zainteresowania na płaszczyznę wewnętrzną. Odnajdując ten czynnik w stanie naturalnym możemy poruszać się dalej, bez niego każda droga wiodąca do prawdy skazana jest na błądzenie, bo w końcu szukamy poznania siebie.


W świecie astralnym, jako że każdy jest w istocie zajęty samopoznaniem nie obowiązują normy wielkości, chyba że ktoś nie rozumie czym jest świat astralny i tworzy takie złudzenia. Lecz im bardziej się przybliża z biegiem czasu ku jego istocie tym więcej zewnętrznych uwarunkowań odrzuca. Prawdziwymi wielkimi są wszyscy, wszyscy bowiem podążają ku światu swojego ducha. I jeżeli nie zrozumiemy tego to tylko przeszkodzimy sobie na tej drodze do przeznaczenia.

Zachęcamy również do zapoznania się z biografią Pawła Karwata.

Dodaj komentarz do artykułu...

Imię - nick (wymagane)


E-Mail (niewymagany)
Jeśli wpiszesz adres email wyświetli się on na stronie


Komentarz

Sklep
Astropiątki
Warsztaty
Patronaty
Twórczość
Do pobrania
Serwisy autorskie
Ciekawe linki
Ogłoszenia
O nas | Kontakt | Mapa strony | Ciekawe linki | Polityka prywatności i cookies


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2005-2013 Pierwszy Polski Portal Psychotroniczny psychotronika.pl - Białystok.