psychotronika, studium policealne, parapsychologia, hipnoza, terapie naturalne, doradztwo życiowe, czarodziej codzienny, astrologia, nlp, radiestezja, numerologia, medycyna naturalna

Kategorie
Aktualności
Aromaterapia
Anioły
Astrologia
Chirologia
Czakry
Feng Shui
Hipnoza
Huna
Magia
Medycyna naturalna
Numerologia
Parapsychologia
Odżywianie
Prawo Przyciągania
Psychologia
Pozytywne myślenie
Radiestezja
Reiki
Rozwój duchowy
Runy
Tarot
Sny
Ziołolecznictwo
Życie po życiu
Newsletter
Zarejestruj się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach naszego portalu!

E-mail  
Zapisz się...
Wypisz się...
Warto zobaczyć
Karty
www.karty.studioastro.pl

Zdrowe odżywianie
www.odzywianie24.pl

Tania książka
www.taniucha.pl

Wydawnictwo Vital
www.wydawnictwovital.pl

Giełda książek
www.sprzedamksiazki.pl

Giełda podręczników
www.sprzedampodreczniki.pl

Prawo Przyciągania
www.sekret.studioastro.pl

Wygrać z nerwicą
wygracznerwica.blogspot.com

Statystyka
Osób online: 2025
Artykułów: 1309
Linków: 13
Odwiedzin: 15.214.050
Siedem Zasad Lekarza Reiki


Siedem Zasad Lekarza Reiki

Zachowywanie świadomości jest rzeczą niełatwą, zwłaszcza w dobie nawału informacji. Koncentracja na chwili obecnej, na zabiegu jest jednak istotna, ponieważ w Reiki bierze udział subtelny element osobowości.

1. Świadomość
Świadomość może mieć różne definicje, tutaj rozumiana jest jako przytomność, obecność. Leczący Reiki powinien dążyć do bycia obecnym tu i teraz. Zdarza się, że w tym celu potrzeba zastosować wysiłek, i nie należy go skąpić, kiedy zachodzi taka potrzeba.

2. Prostota
Reiki wymaga prostego serca, otwartości, braku skomplikowania. Im więcej sprytu chcemy włożyć w technikę, im więcej próbujemy do niej dodać tym staje się mniej skuteczna. Chcąc się popisać umiejętnościami, zabłysnąć, lub też analizując zabieg w trakcie wykonywania osłabiamy jego właściwości. Leczy duch, ciało jest tylko narzędziem.

3. Miłość
W Reiki stosujemy nie wolę, ale miłość. Nie próbujemy panować nad zabiegiem, otwieramy się na doświadczenie miłości i błogości i trwając w nim dokonujemy terapii na pacjencie, bo tylko wtedy jesteśmy pewni, że utrzymujemy kontakt z Reiki. Nie dobieramy energii, przelewamy na pacjenta swój magnetyzm z czakry sercowej gdzie najmocniej doświadczamy Reiki, a serce bije bez naszej świadomej ingerencji i wychodzi mu to na ogół dobrze.

4. Ezoteryczna technika
Leczy duch ale używa do tego celu ciała, czyli potrzebna jest racjonalna technika, taka, która nawiązuje w swoich elementach do struktury ciała pacjenta. Tu można posłużyć się wieloma pomysłami, ale najlepsze zdają się opierać się na topografii dużych i małych czakr.

Reiki nie jest klasyczną techniką bioterapii, nie obowiązują tu realia medyczne, ale ezoteryczne, stąd wiedza o ciele eterycznym i jego czakrach jest istotniejsza i bardziej wskazana niż informacje o anatomii i fizjologii ciała fizycznego. Te drugie nadają się do tych metod bioenergoterapii, które zasadniczo korzystają nie z miłości, ale z woli. Co do techniki to gdy dochodzi do leczenia czakr osobiście zachęcam by nie stosować nakładania rąk, czakry znajdują się w końcu nieco ponad ciałem fizycznym pacjenta.

5. Wytrwałość
Należy wyznaczony na terapię Reiki czas w pełni wykorzystać, każdą zaplanowaną pozycję wykonać choćby bolały już nieco ręce i było niewygodnie. Wytrwałość to sygnał gotowości bycia kanałem dla duchowej energii, dowód na prawdziwe poświęcenie i uwagę, który po pewnych czasie cementuje nasze Reiki, przez co staje się ono bardziej skuteczne.

6. Regularna praktyka
By stać się prawdziwym lekarzem Reiki nie wystarczy raz na tydzień zrównoważyć swoje czakry, należy pracować najlepiej codziennie. Jeżeli nie tylko nad sobą to poprośmy bliską osobę o zdjęcie i zapytajmy czy możemy jej możliwie codziennie, na odległość, w określonym czasie wysyłać Reiki. Być może nasz serdeczny sąsiad zgodzi się na zabiegi na odległość bo ma kłopoty z pęcherzem lub inną częścią ciała, lub też przyjaciel nie potrafi zasnąć w nocy. Zajmijmy się również małymi problemami, bo w końcu te duże najczęściej z nich właśnie wynikają. Nie uciekajmy również przed ciężkimi wyzwaniami nie stawiając Reiki granic tego, co dla niej możliwe.

7. Samoleczenie
Co to za Reiki które uzdrawiania przez nas innych a nas samych omija? W przeciwieństwie do lekarzy chirurgów, którzy by poddać się operacji muszą polecić się w ręce innych chirurgów lekarz ezoteryczny jest w stanie leczyć samego siebie, a nawet powinien, bo działa w rzeczywistości wewnętrznej. Przystępowanie do terapii samemu będąc chorym wprowadza zaburzenia wibracyjne. Reiki jest energią inteligentną, i nie okłamujmy się, jeżeli nie potrafimy zwalczyć swojego kataru to w jakim celu zabieramy się za czyjeś kalectwo? Na jakiej podstawie sądzimy, że nam się coś uda?

Samoleczenie utrzymuje nas przy logice Reiki, dzięki niemu możemy przekazywać prawdziwe zdrowie innym, nie możemy przecież podzielić się z kimś tym, czego sami nie posiadamy. Spróbujmy sami osiągnąć poprzez samoleczenie te cechy i stany, jakich życzymy naszym pacjentom, w przeciwnym bowiem razie wątpliwe jest czy na cokolwiek im się zdamy. Człowiek nieszczęśliwy nie może naprawdę uszczęśliwiać innych.

Poniższych siedem zasad nie jest prawdą absolutną, objawioną przez aniołów lub Mikao Usuię, ale praktyczną, dla potrzeb naukowych (na słowo „nauka” monopolu uniwersytety nie mają) przeprowadzoną interpretacją wewnętrznych wzorców zachowawczych, jakie powinny charakteryzować leczącego energią Reiki, bo leczący Reiki jest lekarzem ezoterycznym. 

Zachęcamy również do zapoznania się z biografią Pawła Karwata. Dorota
   :) sorki, oczywiście harmonizuje
  16 Kwiecień 2007    16:10

 Dorota
   hmm..trochę nie podoba mi się określenie - lekarz Reiki, posługuję się Reiki będąc kanałem i tak to postrzegam wiedząc, że jest to energia inteligentna i wystarczy przekaz aby zadziało się to co dla danej osoby jest najkorzystniejsze."Leczy duch ale używa do tego celu ciała" - nie wiem czy Reiki to duch, ktory leczy, dla mnie to uniwersalna energia zycia, energia milosci do ktorej zostałam przez inicjacje dostrojona i przekazuje ja potrzebującym, a jesli autor miał na myśli ducha osoby wykonującej zabieg to też się nie zgadzam, mój duch nie leczy, przynajmniej według tego co mi przekazano o Reiki, jestem skromnym kanałem Reiki, energii ktora charmonizuje energie w człowieku i efektem tego bywa czesto poprawa zdrowia fizycznego, ale oczywiscie zalezy to tez od osoby przyjmującej energię, jej otwartosci itp. W kazdym bądz razie nie czuję się lekarzem, a osobą przekazującą energię, mogę być jedynie po raz kolejny mile zaskoczona efektami przekazu i podziekować. Pozdrawiam ciepło:)
  14 Kwiecień 2007    12:48


Dodaj komentarz do artykułu...

Imię - nick (wymagane)


E-Mail (niewymagany)
Jeśli wpiszesz adres email wyświetli się on na stronie


Komentarz

Sklep
Astropiątki
Warsztaty
Patronaty
Twórczość
Do pobrania
Serwisy autorskie
Ciekawe linki
Ogłoszenia
O nas | Kontakt | Mapa strony | Ciekawe linki | Polityka prywatności i cookies


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2005-2013 Pierwszy Polski Portal Psychotroniczny psychotronika.pl - Białystok.