psychotronika, studium policealne, parapsychologia, hipnoza, terapie naturalne, doradztwo życiowe, czarodziej codzienny, astrologia, nlp, radiestezja, numerologia, medycyna naturalna

Kategorie
Aktualności
Aromaterapia
Anioły
Astrologia
Chirologia
Czakry
Feng Shui
Hipnoza
Huna
Magia
Medycyna naturalna
Numerologia
Parapsychologia
Odżywianie
Prawo Przyciągania
Psychologia
Pozytywne myślenie
Radiestezja
Reiki
Rozwój duchowy
Runy
Tarot
Sny
Ziołolecznictwo
Życie po życiu
Newsletter
Zarejestruj się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach naszego portalu!

E-mail  
Zapisz się...
Wypisz się...
Warto zobaczyć
Karty
www.karty.studioastro.pl

Zdrowe odżywianie
www.odzywianie24.pl

Tania książka
www.taniucha.pl

Wydawnictwo Vital
www.wydawnictwovital.pl

Giełda książek
www.sprzedamksiazki.pl

Giełda podręczników
www.sprzedampodreczniki.pl

Prawo Przyciągania
www.sekret.studioastro.pl

Wygrać z nerwicą
wygracznerwica.blogspot.com

Statystyka
Osób online: 483
Artykułów: 1309
Linków: 13
Odwiedzin: 15.289.625
Bindu – metoda uzdrawiania w Reiki


Bindu – metoda uzdrawiania w Reiki

Czym jest bindu?

Bindu, czyli kula jasnego światła, wyobrażana w czakrach, jest bardzo starą jogiczną praktyką. Istota uzdrawiania Reiki to doprowadzanie czakr do żywotności, przez co zasilają one organizm fizyczny na poziomie ciała eterycznego, a więc jego istoty, jak też oddziałują na inne:

astralne i mentalne, ponieważ czakra stanowi punkt wzajemnej relacji pomiędzy nimi wszystkimi.


Bindu, czyli kula jasnego światła

 Bindu da się zastosować zatem w Reiki. Wystarczy wyobrazić sobie świetlistą kulę wielkości piłki do tenisa ziemnego – gdy leczymy jedną z dużych czakr głównych – lub stołowego – kiedy zajmujemy się czakrami mniejszymi. We wnętrzu tych kul białego światła umieszczamy znaki Reiki: pierwszy, pierwszy i drugi, pierwszy, drugi i trzeci, czwarty (jeśli jesteśmy Mistrzami). Możemy wyobrazić je sobie na jasnofioletowo. Nie trzymajmy się także szczegółów, jeżeli ktoś ma problemy z imaginowaniem dokładnej formy znaków niech przynajmniej powie sobie, że one tam są, widząc je jako idee.

Byłem bardzo zdumiony, gdy zobaczyłem jak wspaniale bindu oddziałuje na czakrę czoła, a miałem okazję przyjrzeć się temu i z bliska, i bardzo wyraźnie. Czakra zaczyna się jarzyć, powiększa się odpowiednio, płatki stają się ładne i świetliste, czyli osiąga ona żywotność i równowagę.


Bindu z „dodatkami”

Dodawanie do bindu różnych elementów to taka sama tradycja jogiczna jak one same. W Tybecie na bindu mówi się thigle, i łączy się je z np. literą A, która oznacza naturę umysłu, obiektywną podstawę rzeczywistości. W ten sam sposób da się zastosować bindu w Reiki, wypełniając ją znakami, których chcemy użyć w leczeniu.

Nie tylko ręce mogą przewodzić energię Reiki, umysł także to potrafi, a metoda bindu ze znakami Reiki jest właśnie używaniem go w celach terapeutycznych. Nie musimy stale wysilać swoich dłoni, dysponujemy jeszcze umysłem. 
Tak jak czakry stały się właściwie przymiotem Reiki, choć informacje te mają indyjskie korzenie, dlaczego nie mianoby stosować bindu, które z nauką o czakrach jest ściśle powiązane?


Jak wstawiać w bindu znaki?

Prosimy o Reiki, wyobrażamy sobie kulę jasnego światła w wybranej czakrze, i możemy umieścić znaki w środku bindu. Pierwszy – jeśli chcemy posłużyć się tylko nim. Pierwszy, drugi, a po nim pierwszy – gdy leczymy optymalnie. Pierwszy, drugi, pierwszy, trzeci, pierwszy – przy rozwiniętym samoleczeniu. Wstawiając każdy znak wypowiadajmy głośno, szeptem lub wewnętrznie jego nazwę tak, jak zwykło się to robić, trzy razy.  
Znaki powinny być oczywiście odpowiednio małe, by mogły pomieścić się jeden obok drugiego, i powtarzać się, jak podczas techniki pierwszy-drugi-pierwszy itp. Wówczas pierwszy występuje w bindu dwa razy, przed i po drugim. 
Przebieg terapii to po prostu utrzymywanie formy bindu z formami lub ideami znaków Reiki przez czas, który wyznaczamy sobie na leczenie danej czakry (lub więcej na raz, wtedy robimy kilka bindu, po jednym na każdą czakrę, na przykład mniejsze bindu na czakry prawej i lewej dłoni w celu wzmocnienia tam mięśni; do zastosowania również w harmonizowaniu czakr: 1 (od dołu) z 7, 2 z 5, 3 z 4, 6 z 5 – niektórzy harmonizują 6 z 7), np. ok. 2 – 5 minut, albo ile czujemy, gdzie i kiedy chcemy, także podczas ruchu. 
  

Inne zastosowania

Wydaje się, że z bindu da się korzystać zarówno w leczeniu na miejscu, jak i na odległość (wtedy wstawiamy po pierwszym znaku trzeci, a następnie dalsze), poprzez umieszczanie bindu w czakrach leczonego i utrzymywanie ich w wyznaczonym czasie. Wielu osobom technika ta wyda się za łatwa, lecz niech spróbują ją zastosować a przekonają się, że korzystanie z umysłu bywa na początku i w niektórych sytuacjach bardziej męczące niż pracowanie poprzez ręce. 
Bindu nie chce wyprzeć technik ręcznych, lecz może zostać wykorzystane jako dla nich alternatywa albo i też dodatek.

Zachęcamy również do zapoznania się z biografią Pawła Karwata.
Dodaj komentarz do artykułu...

Imię - nick (wymagane)


E-Mail (niewymagany)
Jeśli wpiszesz adres email wyświetli się on na stronie


Komentarz

Sklep
Astropiątki
Warsztaty
Patronaty
Twórczość
Do pobrania
Serwisy autorskie
Ciekawe linki
Ogłoszenia
O nas | Kontakt | Mapa strony | Ciekawe linki | Polityka prywatności i cookies


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2005-2013 Pierwszy Polski Portal Psychotroniczny psychotronika.pl - Białystok.