psychotronika, studium policealne, parapsychologia, hipnoza, terapie naturalne, doradztwo życiowe, czarodziej codzienny, astrologia, nlp, radiestezja, numerologia, medycyna naturalna

Kategorie
Aktualności
Aromaterapia
Anioły
Astrologia
Chirologia
Czakry
Feng Shui
Hipnoza
Huna
Magia
Medycyna naturalna
Numerologia
Parapsychologia
Odżywianie
Prawo Przyciągania
Psychologia
Pozytywne myślenie
Radiestezja
Reiki
Rozwój duchowy
Runy
Tarot
Sny
Ziołolecznictwo
Życie po życiu
Newsletter
Zarejestruj się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach naszego portalu!

E-mail  
Zapisz się...
Wypisz się...
Warto zobaczyć
Karty
www.karty.studioastro.pl

Zdrowe odżywianie
www.odzywianie24.pl

Tania książka
www.taniucha.pl

Wydawnictwo Vital
www.wydawnictwovital.pl

Giełda książek
www.sprzedamksiazki.pl

Giełda podręczników
www.sprzedampodreczniki.pl

Prawo Przyciągania
www.sekret.studioastro.pl

Wygrać z nerwicą
wygracznerwica.blogspot.com

Statystyka
Osób online: 559
Artykułów: 1309
Linków: 13
Odwiedzin: 15.294.378
Astralna droga kobiety


Astralna droga kobiety

Kobietą również w momentach zakochania kierują pożądania, czyli takie zjawiska ego, które nie mają swojego wyraźnego sensu i celu. Pożądanie takie można rozumieć jako pewną chorobę, i jest ono – poprzez niezaspokojenie – związane z cierpieniem.

Używając logiki ciała da się je przyrównać do bólu ręki – ręka, choć boli, nie przestaje być ręką, lecz jest teraz pewnym problemem.

Zaspokojenie płciowe nie jest potrzebą ludzką – w przeciwnym razie zakonnicy katoliccy i mnisi buddyjscy nie mogliby istnieć, jako że poprzez potrzebę ludzką rozumiemy takie żądanie czegoś, które determinuje sam byt. Inna merytorycznie definicja potrzeby będzie definicją niefilozoficzną.
Potrzeba zaspokojenia płciowego przez niektórych rozumiana jest jako warunek niezbędny kopulacji. Ale mamy tu do czynienia z następującymi tezami:

a) zaspokojenie seksualne nie determinuje bytu ludzkiego
b) popęd płciowy determinuje kopulację
c) związek oparty na miłości nie musi przeszkadzać popędowi płciowemu
d) człowiek może znaleźć zaspokojenie seksualne w związku opartym na miłości
Wynika z tego teza e:
e) kopulacja może odbywać się dzięki związkowi opartemu na miłości

Dawanie życia jest wyrazem woli ludzkiej a nie przymusu. Człowiek gdyby chciał mógłby powściągnąć swoje żądze płciowe, co dowodzi poprzedniego zdania, że przedłużanie gatunku ludzkiego opiera się na wolnej woli, która wybiera niejednokrotnie budowanie związków na pożądaniu płciowym zamiast na miłości; miłości, czyli tej, w jedynie której żądze mogą znaleźć swój konkretny przedmiot, sens i cel, i przede wszystkim trwale uświadamiać podmiot – samego człowieka.

Kobiety są niejednokrotnie ofiarami męskiego seksualizmu. Lecz i ich stan zakochania się wynika z procesów instynktownych. Ale to kobieta jest tą, która na ogół lepiej rozumie pojęcie miłości, tak jak mężczyzna – woli.
Patologia seksualna kobiet polega na przypadkowych zjawiskach seksualnych odpowiadających idei miłości – melancholia, romantyczność, erotyzm, gra wstępna, bezruch. Właściwości seksualne mężczyzn znamionuje wola – akt płciowy, zbliżenie, kontakt cielesny, ruch. Nie chodzi o to że miłość i wola są złe, ale że egoizm ludzki – w przeciwieństwie do egotyzmu – jest ich krzywym zwierciadłem. 

Człowiek de facto nie powinien nigdy myśleć o seksie, ponieważ w ten właśnie sposób tworzy z biegiem czasu egoizm płciowy. Istotą seksu jest „ja” ludzkie, seks nie jest zjawiskiem rzeczowym, ale osobowym. Chcąc mówić o seksie nie możemy używać terminów chemicznych, ale języka poezji. Jest to w dodatku poezja, którą każdy pisze sam i dla siebie, więc nic tu po czytaniu lub pisaniu książek. Seks to metafizyka osoby ludzkiej a nie fizyka ciał. Sens i cel ciał to służenie osobie ludzkiej a nie normom zaspokojenia płciowego. Człowiek nie daje się sprowadzić do egzemplarza gatunku lub punktu w zbiorze. Ciało astralne doskonale przekonuje o tym tych, którzy je odkrywają, że „to ja jestem w moich namiętnościach, a nie one są we mnie”.

Zaspokojenie seksualne kobiety wiąże się z koncentracją, tak jak mężczyzna osiąga przez seks kontemplację. Bywa potem, iż koncentracja kobiety na samej sobie odsuwa mężczyznę, pomija go w poznaniu, nie liczy się z nim. Kobieta eksponuje swoje cechy zupełnie nie zastanawiając się czy mężczyzna jest z nimi z zgodzie, czy je zaakceptuje, czy mu one odpowiadają. Często taka kobieta opuszcza potem mężczyznę, ponieważ zaczęła zachowywać się egoistycznie, myśląc tylko o sobie. Odpowiedzią na problem płciowości kobiet jest zaprzestanie myślenia o seksie, co wypacza płciowość kobiety, co czyni miłość zanieczyszczoną i upadłą.  

Zachęcamy również do zapoznania się z biografią Pawła Karwata. fulla
   w miłości dwojga ludzi seks nie jest potrzebny i przeznaczeniem kobiety było poczęcie dzieci bez cielesnego angażowania. Poczęcie dziecka miało postępować poprzez działanie serca na serce wybranki , ale niestety upadek Adama i Ewy wytyczył inny kierunek (przejęty od świata zwierząt). Mimo wszystko niepokalane poczęcie pozostało nadal możliwe i wielokrotnie występuje w historii ludzkości. Obecnie na świat przychodzi ok. 1 do 2 % rocznie dzieci w dzieworództwie, bez udziału mężczyzny a jedynie w wyniku platonicznej czystej miłości.
  27 Luty 2016    10:06

 ensey
   Mnie zastanowił komentarz condiego... Odniosłam dokładnie to samo wrażenie. Po przeczytniu tego artykułu czuję się emocjonalnie niezaspokojona. Ja też szukałam punktu stycznego, jakiegoś gruntu na którym mężczyzna i kobieta mogliby spotkać się bez pozostawionego uszczerbku w ich "ego". Analizując obydwa artykuły widać duże rozbieżności pomiędzy drogą astralną jednej i drugiej płci. Myślę, że tajemnica "pięknego" związku tkwi w odnalezieniu tej drugiej połowy duszy. Wtedy zapewne stałoby się to możliwe. Taki stan jednak, nieomal graniczyłby z cudem.
  11 Wrzesień 2011    13:38

 condi
   Po przeczytaniu artykułu zastanowiła mnie jedna kwestia. Mianowicie traktowaniu drogi astralnej kobiet i mężczyzn jako dwie oddzielne linie. Brak mi w tym wszystkim miejsc w których te dwie drogie,linie się stykają. Pokazana jest ta gorsza strona relacji kobieta-mężczyzna. Ciekawią mnie te sfery obydwu dróg ,które sprawiają że na Ziemi istnieją związki "piękne". Co zrobić by taki związek stworzyć. Jakie podstawowe kroki poczynić by związek był w zgodzie z naturą kobiety i mężczyzny. Czy jest to możliwe?
  3 Lipiec 2006    14:34

 Paweł Karwat
   Jestem autorem tego tekstu i chcę coś dopowiedzieć. Nie chodzi tu o takie myślenie o seksie, które pojawia się jako odpowiedź ego na rytm biologiczny (będący swoją drogą wyrazem ciała astralnego), myślenie niezbędne do np. samozaspokojenia. Chodzi tu o myślenie bedące pewną modą, świadomie podejmownaym wysiłkiem by tworzyć w wyobraźni atmosferę seksualną. Jest to sztuczne zachowanie, dlatego tak sromotnie mści się na społeczeństwie, które nie tylko że ciągle myśli o seksie, to jeszcze o nim mówi i szuka na niego okazji.
  21 Listopad 2005    22:49


Dodaj komentarz do artykułu...

Imię - nick (wymagane)


E-Mail (niewymagany)
Jeśli wpiszesz adres email wyświetli się on na stronie


Komentarz

Sklep
Astropiątki
Warsztaty
Patronaty
Twórczość
Do pobrania
Serwisy autorskie
Ciekawe linki
Ogłoszenia
O nas | Kontakt | Mapa strony | Ciekawe linki | Polityka prywatności i cookies


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2005-2013 Pierwszy Polski Portal Psychotroniczny psychotronika.pl - Białystok.