psychotronika, studium policealne, parapsychologia, hipnoza, terapie naturalne, doradztwo życiowe, czarodziej codzienny, astrologia, nlp, radiestezja, numerologia, medycyna naturalna

Kategorie
Aktualności
Aromaterapia
Anioły
Astrologia
Chirologia
Czakry
Feng Shui
Hipnoza
Huna
Magia
Medycyna naturalna
Numerologia
Parapsychologia
Odżywianie
Prawo Przyciągania
Psychologia
Pozytywne myślenie
Radiestezja
Reiki
Rozwój duchowy
Runy
Tarot
Sny
Ziołolecznictwo
Życie po życiu
Newsletter
Zarejestruj się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach naszego portalu!

E-mail  
Zapisz się...
Wypisz się...
Warto zobaczyć
Karty
www.karty.studioastro.pl

Zdrowe odżywianie
www.odzywianie24.pl

Tania książka
www.taniucha.pl

Wydawnictwo Vital
www.wydawnictwovital.pl

Giełda książek
www.sprzedamksiazki.pl

Giełda podręczników
www.sprzedampodreczniki.pl

Prawo Przyciągania
www.sekret.studioastro.pl

Wygrać z nerwicą
wygracznerwica.blogspot.com

Statystyka
Osób online: 671
Artykułów: 1309
Linków: 13
Odwiedzin: 15.277.833
Filozofia zdrowia


Filozofia zdrowia

Ludzkie szczęście, a nawet życie zależy od zdrowia, natomiast zdrowie zależy od szczęścia i życia. Wiadomo, że nie tylko sposób zachowania, działanie wyznacza dobre zdrowie, ale nawet uczucia. Jeżeli są negatywne powodują niszczenie stanu ciała. Choroby o podłożu psychogennym są faktem naukowym. Człowiek powinien bezwzględnie, w świetle swojego zrozumienia funkcji zdrowia, jego istotnej relacji z życiem i szczęściem ustanowić zdrowie niekwestionowaną wartością.

Oznacza to, iż powinien uczynić z niego jedną z naczelnych zasad stylu bycia (czyli utożsamić je z życiem). Powinien zdawać sobie sprawę z tego, co szkodzi a co sprzyja zdrowiu, i konsekwentnie unikać – o ile to możliwe – pierwszego rodzaju rzeczy. Powinien wręcz zmuszać samego siebie do przestrzegania zasad zdrowego trybu życia i zasięgać rady oraz pomocy innych.  
W celu lepszego poznania negatywnych czynników egzystencjalnych warto by łączył się z innymi ludźmi w namyśle nad rzeczywistością zdrowia. Dzięki wspólnym rozważaniom zapewne łatwiej będzie dotrzeć do większej prawdy.  

Troska o zdrowie jest postulatem logiki życia, ponieważ to drugie jest od tego pierwszego istotnie zależne. Troska o zdrowie (w rozumieniu szerokim, jak najszerszym) to obowiązek prawdziwie żywego człowieka. Prawdziwie żywy człowiek (samoświadomy) postrzega zdrowie jako ducha życia. Z drugiej strony widzi też, że życie jest duchem zdrowia. Zdrowie i życie można w ten sposób utożsamić, używać tych słów jako synonimów.

Prowadzi to także do wniosku, iż należy dążyć do jak najbardziej naturalnych metod profilaktyki i leczenia. Na przykład bioterapia (od gr. bios – życie i therapeia –  służba, przez co „bioterapia” to w wolnym tłumaczeniu „służba życiu”) jest uzasadniona aksjologicznie przed medycyną akademicką, jako że redukuje się do naturalnych, nie przedłużonych właściwości człowieka, czyli głębiej osadza się na jego „życiu”.

Metody leczenia w dużej mierze oderwane od życia, nie opierające się na życiu przynoszą wiele skutków ubocznych do życia. Powinny być zawsze minimalizowane. Ważne w tym procesie minimalizacji jest to, by człowiek wyznawał filozofię życia-zdrowia po pierwsze czyniąc własne zdrowie synonimem własnego życia, po drugie preferując i propagując zdrowy tryb życia i zdrowe leczenie, co właściwie jest konieczną implikacją pierwszego w myśl maksymy „kto zna dobro ten je czyni”.

Warto zastosować operację myślową, mającą na celu utożsamienie naszego pojęcia o życiu z naszym pojęciem o zdrowiu. Niezbędny jest tutaj pewien wysiłek umysłowy by pod pojęciem życia i pojęciem zdrowia rozumieć jedną i tę samą rzecz. Można to zrobić zamykając oczy, w stanie medytacji. Dzięki temu uświadomimy sobie wielką wartość zdrowia i wszystkiego, co ma z nim jakikolwiek związek i zarazem zanegujemy fałszywą wartość życiową wszystkiego, co przeczy zdrowiu, odbiera je, poniża czy też pomija.
Podobnie jak rozmyślania aksjologiczne człowieka wiążą go z tym, co niewłaściwe, są w stanie wiązać go z tym co właściwe względem życia, czyli zdrowia. Aspektem etyki życia jest wiedza o (szeroko pojętym) zdrowiu. 

Zachęcamy również do zapoznania się z biografią Pawła Karwata. Anna
   art. filozofia zdrowia jest bardzo ineresujacy i wprowadza w moje życie nadzieję na naturalną metodę wyleczenia się z niedawno rozpoznaną u mnie choroby padaczki po dwóch razach utraty świadomości i przytomności w okresie dwóch tygodni. Mam 54 lata, a od 3 lat przebywam na rencie chorobobowej,chcę jeszcze cieszyć się życiem i ułożyć swoje sprawy osobiste, ponieważ jestem kobietą stanu wolnego, mam samodzielnego dorosłego syna. mieszkam sama ponieważ syn mój mieszka w innym mieście. Jestem kobietą bardzo ambitną, lubię się uczyć a takze uczestniczyć w róznych miejscowych wydarzeniach. Pracowałam jako urzędniczka na Uczelni. Proszę o pomoc w naturalnym sposobie ratowania swojego zdrowia. Pozdrawiam, Anna
  23 Lipiec 2013    19:02

 daniel
   Ja jestem zwolennikiem chińskiej filozofii tradycyjnej która dość obrazowo uzasadnia w jaki sposób należy dbać o zdrowie. Opiera się ona na 2 głównych prawach tj Prawie Yin-Yang oraz Prawie 5 elementów. Tu opiszę to drugie, moim zdaniem, ważniejsze prawo. Prawo 5 elementów zakłada, że światem ożywionym rządzi 5 głównych składników przyrody, a wśród nich Ogień, Drzewo, Ziemia, Metal oraz Woda. Składniki te są powiązane ze sobą cyklem destrukcyjnym i twórczym. W cyklu destrukcyjnym Ogień spala Drzewo, Drzewo rozsadza korzeniami Ziemię, Ziemia zasypuje Wodę, Woda gasi Ogień, zaś Metal ścina Drzewo. W cyklu twórczym Ogień topiąc Metal daje Wodę, Woda daje życie Drzewu, tak samo Ziemia daje życie Drzewu ponieważ z niej ono wyrasta i wreszcie Ziemia daje początek Metalowi. Każdemu z 5 elementów przyporządkowany jest 1 narząd ciała ludzkiego. Tak więc Ogniowi odpowiada Serce, Drzewu Wątroba, Ziemi Żołądek, Wodzie Nerki, a Metalowi Płuca. W zaplanowanej terapii trzeba dbać o to by zawsze zachowywać cykl twórczy, a nie destrukcyjny. Może bowiem dojść do tego że lecząc serce zrujnujemy wątrobę i żołądek, lecząc żołądek zrujnujemy nerki, lecząc zaś nerki zaszkodzimy sercu. Z tego widać, że w końcu koło się zamyka. Znam parę takich przypadków ze swojego otoczenia gdzie koło się zamknęło i to dlatego głównie preferuje tzw Mądrość Chińską.
  28 Maj 2013    09:37


Dodaj komentarz do artykułu...

Imię - nick (wymagane)


E-Mail (niewymagany)
Jeśli wpiszesz adres email wyświetli się on na stronie


Komentarz

Sklep
Astropiątki
Warsztaty
Patronaty
Twórczość
Do pobrania
Serwisy autorskie
Ciekawe linki
Ogłoszenia
O nas | Kontakt | Mapa strony | Ciekawe linki | Polityka prywatności i cookies


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2005-2013 Pierwszy Polski Portal Psychotroniczny psychotronika.pl - Białystok.