psychotronika, studium policealne, parapsychologia, hipnoza, terapie naturalne, doradztwo życiowe, czarodziej codzienny, astrologia, nlp, radiestezja, numerologia, medycyna naturalna

Kategorie
Aktualności
Aromaterapia
Anioły
Astrologia
Chirologia
Czakry
Feng Shui
Hipnoza
Huna
Magia
Medycyna naturalna
Numerologia
Parapsychologia
Odżywianie
Prawo Przyciągania
Psychologia
Pozytywne myślenie
Radiestezja
Reiki
Rozwój duchowy
Runy
Tarot
Sny
Ziołolecznictwo
Życie po życiu
Newsletter
Zarejestruj się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach naszego portalu!

E-mail  
Zapisz się...
Wypisz się...
Warto zobaczyć
Karty
www.karty.studioastro.pl

Zdrowe odżywianie
www.odzywianie24.pl

Tania książka
www.taniucha.pl

Wydawnictwo Vital
www.wydawnictwovital.pl

Giełda książek
www.sprzedamksiazki.pl

Giełda podręczników
www.sprzedampodreczniki.pl

Prawo Przyciągania
www.sekret.studioastro.pl

Wygrać z nerwicą
wygracznerwica.blogspot.com

Statystyka
Osób online: 434
Artykułów: 1309
Linków: 13
Odwiedzin: 15.202.664
Czym jest ciało eteryczne?


Czym jest ciało eteryczne?

Ciało eteryczne, lub inaczej sobowtór eteryczny, to energetyczna część ciała fizycznego. Wyróżnia się w niej takie własności, jak: aura, czakry, kanały energetyczne, różnobarwne energie życiowe, tzw. prany.
Ciało eteryczne stanowi przedmiot oddziaływania bioenergoterapeutów i uzdrowicieli. Każdy fizyczny narząd posiada swojego eterycznego sobowtóra, który wpływa na niego w istotny sposób. Uzdrawiając narząd eteryczny inicjuje się proces uzdrawiania na poziomie ciała fizycznego.

Czakry
W ciele eterycznym istnieje wiele czakr, w których gromadzą się energie o różnych barwach. Czakra kształtem przypomina kielich kwiatu.
Czakr można używać do uzdrawiania. Polega to na przywróceniu czakrze właściwej formy i funkcji poprzez jej oczyszczenie i naenergetyzowanie, a potem przekazie energii poprzez czakrę do chorego narządu.

Prany
Niektóre energie jednak mają takie właściwości, że same oczyszczają i energetyzują czakry i narządy, a należą do nich olśniewająca biała i białofioletowa prana (fiolet i olśniewająca biel pochodzą z wyższych wymiarów). Te rodzaje energii stosuje się np. w Reiki i Duchowym Uzdrawianiu, przez co specjalne zabiegi usuwania chorobowej energii a następnie wprowadzania świeżej zastępuje jeden akt uzdrawiania. Olśniewająca biała prana przyciąga inne rodzaje energii, a białofioletowa posiada właściwości uzdrawiające wszystkich innych.  

W ciele eterycznym występują m.in. siły pięciu elementów, takie jak:

UDANA – jest to żółta energia ziemi, lokująca się m.in. w czakrze u podstawy kręgosłupa (poza nią w czakrze tej znajduje się dużo czerwonej energii ognia, SAMANY)
APANA – jest to niebieska siła życiowa. Gromadzi się ona w wielu czakrach, a szczególnie w czakrze tuż nad narządami płciowymi (pod pomarańczowo-czerwoną czakrą płciową), gdzie znajduje się niebieska, mniejsza czakra. Właściwością APANY jest ruch do dołu.
SAMANA – czerwona energia ognia, SAMANA (od tej nazwy pochodzi słowo „szaman”), gromadzi się m.in. w czakrze splotu słonecznego. Jej właściwością jest ciepło.
WJANA – zielona energia elementu powietrza. Gromadzi się w dużych ilościach w zielonej czakrze między piersiami (pod czakrą z białą energią przestrzeni, PRANĄ). Właściwością WJANY jest przenikliwość.
PRANA – to biała energia przestrzeni/eteru, obecna przede wszystkim w czakrze po środku klatki piersiowej. Właściwością PRANY jest siła życiowa.

Poznanie eteryczne
Znajomość ciała eterycznego pozwala ludziom postrzegać samych siebie i świat w głębszy sposób. Doświadczenie świata w aspekcie eterycznym przypomina to, które ma miejsce po śmierci w świecie astralnym. Dlatego poznanie sobowtóra eterycznego uwalnia od strachu przez umieraniem i przynosi optymizm oraz entuzjazm życiowy. Pozwala doświadczać sensu życia głębiej i bardziej rozwijać się duchowo. 

Zachęcamy również do zapoznania się z biografią Pawła Karwata.
 elmach
   paweł rzekł'Pozwala doświadczać sensu życia głębiej i bardziej rozwijać się duchowo. '- w odniesieniu do doznań eterycznych...., ale życie to nie tylko doznania eteryczne chyba..... by wywołać podświadomość wystarczy kontrolować gruczoły, dostać się do obszarów komunikacyjnych mózgu... i tyle... to droga przez całe życie
  26 Kwiecień 2008    00:59

 Paweł Karwat
   Do Sendy: mój e-mail kontaktowy [email protected]
  8 Listopad 2006    10:40

 Paweł Karwat
   Istnieje aspekt podobieństwa czakr do kwiatów. Ta metafora nie wyczerpuje oczywiście istoty czakry. Nie jest ona jak kwiat: czymś fizycznym, ale energetycznym. Lotosy są oczywiście symbolami. Ale istnieje pewne podobieństwo w aspekcie formy (choć brak go w zwykłym sensie w materii). Ponadto istnieją też pewne cechy różniące znacznie forme czakry od kwiatu. Można jednak powiedzieć, że czakry są podobne do kwiatów, ale nie jakichś konkretnych, znanych z doświadczenia. Z innego punktu widzenia przypominają gniazda os. Oczywiście czakry są czakrami i nie należy pojmować ich jako kwiaty! Metafora kwiatu pozwala jednak uchwycić pewne ich cechy. Chciałbym w tym sensie zwrócić honor Goldfish. Ale doświadczenia i moje, i takich autorytetów jak Choa Kok Sui wskazują na pewne, choć względne podobieństwo do kwiatów.
  8 Listopad 2006    10:38

 sendy
   Mam 15 lat i Czasem mam takie bardzo intensywne "napady" lęku przed śmiercią wtedy jestem jakaś dziwna czy to sie da jakoś leczy czy to jest szkodliwe prosze o szybką pomoc??
  15 PaŸdziernik 2006    08:17

 Paweł Karwat
   Co to w ogole za sposób myślenia: 20 lat temu? Czyżby czakry zmieniły formy przez te ostatnie 20 lat? Wszystkie pisma jogiczne, z których w dużej mierze próżni i laiccy ludzie Zachodu korzystają, twierdzą że czakry mają kształty kwiatów. To, co widzi Pani, i inni, może być prawdziwe, ale niekoniecznie odkrywa całą prawdę na temat struktury czakr - jest poznaniem zjawiskowym a nie rzeczowym. Czy nie wzięła tego Pani pod uwagę? Ponadto praca z czakrami bez gruntownej wiedzy na ich temat jest niebezpieczna na dłuższą metę. Nomen omen.
  21 Sierpień 2006    08:54

 Paweł Karwat
   Po pierwsze mam bardzo wiele doświadczeń z czakrami łącznie z ich naoczną obearwacją w szczegółach (są niestety podobne do kwiatów). Pano obserwacje trzeba zweryfikować. Ja korzytałem z wiedzy przekazywanej przez Choa Kok Sui w tym artykule, by nie twierdzić tylko jak Pani "o czakrach już pisałem", bo za tym ni stoi żaden autorytet. Pozdrawiam.
  21 Sierpień 2006    08:34

 Goldfish
   Czemu maja służyć takie artykuły? Na pewno nie przekazują rzetelnej wiedzy. Na temat czakr już pisałam. Porównanie kształtu czakr do kwiatu było dobre 20 lat temu. Teraz coraz więcej osób widzi i czuje i nie można w ten sposób pisać. Czakry to "drzwi" do ciała eterycznego. Jest ich 360, w tym 7 głównych na linii kręgosłupa widoczne z przodu i z tyłu, z wyjątkiem 1 i 7 które wibrują do dołu i do góry. Łączą sie one w kanale centralnym (sushumna). Ważne są jeszcze 4 czakry w dłoniach i stopach. Moim zdaniem pracę z czakrami powinno sie zaczynać właśnie od nich. Stając bosymi stopami na ziemi wchłaniamy energię ziemi i pomaga nam to w sprawach związanych z bytem (finanse), a więc nie bujamy w obłokach koncentrując sie na wyższyh czakrach. Czakry na dłoniach są bardzo ważne, bo natychmiast wchłaniają energie np. kamieni, które trzymamy w dłoniach. Bardzo proszę o artykuły na temat pracy z czakramami i osobistych doświadczeń ludzi, a nie wybrane fragmenty ze starych już książek. Uwielbiam pracę z energiami i uważam, że każdy może to robić, tylko musi wiedzieć jak. Pozdrawiam
  29 Lipiec 2006    10:34


Dodaj komentarz do artykułu...

Imię - nick (wymagane)


E-Mail (niewymagany)
Jeśli wpiszesz adres email wyświetli się on na stronie


Komentarz

Sklep
Astropiątki
Warsztaty
Patronaty
Twórczość
Do pobrania
Serwisy autorskie
Ciekawe linki
Ogłoszenia
O nas | Kontakt | Mapa strony | Ciekawe linki | Polityka prywatności i cookies


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2005-2013 Pierwszy Polski Portal Psychotroniczny psychotronika.pl - Białystok.