psychotronika, studium policealne, parapsychologia, hipnoza, terapie naturalne, doradztwo życiowe, czarodziej codzienny, astrologia, nlp, radiestezja, numerologia, medycyna naturalna

Kategorie
Aktualności
Aromaterapia
Anioły
Astrologia
Chirologia
Czakry
Feng Shui
Hipnoza
Huna
Magia
Medycyna naturalna
Numerologia
Parapsychologia
Odżywianie
Prawo Przyciągania
Psychologia
Pozytywne myślenie
Radiestezja
Reiki
Rozwój duchowy
Runy
Tarot
Sny
Ziołolecznictwo
Życie po życiu
Newsletter
Zarejestruj się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach naszego portalu!

E-mail  
Zapisz się...
Wypisz się...
Warto zobaczyć
Karty
www.karty.studioastro.pl

Zdrowe odżywianie
www.odzywianie24.pl

Tania książka
www.taniucha.pl

Wydawnictwo Vital
www.wydawnictwovital.pl

Giełda książek
www.sprzedamksiazki.pl

Giełda podręczników
www.sprzedampodreczniki.pl

Prawo Przyciągania
www.sekret.studioastro.pl

Wygrać z nerwicą
wygracznerwica.blogspot.com

Statystyka
Osób online: 1288
Artykułów: 1309
Linków: 13
Odwiedzin: 15.207.551
Rytuał Zgody


Rytuał Zgody

Praktyki magiczne – niezależnie, czy jest to santeria, umbanda czy wicca – potwierdzają, że we Wszechświecie wszystko ma swoją specyficzną energię i jest ze sobą połączone. Wicca, jak żadna inna magia, uczy szacunku do otaczającego nas świata oraz wiary we własne siły. A także tego, by nie nadużywać rytuałów magicznych. Przypomina, że wszystko, co wysyłamy, powraca do nas.

Dlatego, kiedy nasze działania magiczne przepełnione są miłością i pozytywną energią, jesteśmy obdarzani przez Wszechświat wieloma błogosławieństwami. Jednak kiedy kierujemy się egoizmem, pychą, zawiścią, chęcią odwetu, nienawiścią powinniśmy spodziewać się, że rytuał w swoim ostatecznym efekcie obróci się przeciw nam. Przypominam o tym, bo zbyt wiele osób bawi się magią, a niekiedy jest zafascynowanych tzw. czarną magią. A potem szuka pomocy...

Kalendarz Magicznych Świąt
W magii wicca znajdziemy rytuały przydatne w każdej sferze naszego życia: w miłości, zdrowiu, finansach, związkach rodzinnych i uczuciowych. Są rytuały ochronne i oczyszczające. I chociaż jest ona uważana za „magię kobiecą”, z powodzeniem uprawiają ją również mężczyźni.
Jej adepci posługują się Kalendarzem Wiccańskich Świąt, który proponuje przeprowadzenie każdego miesiąca określonego rytuału, w ściśle określonym celu. W styczniu, który rozpoczyna rok kalendarzowy, wiccanie przeprowadzają Rytuał Zgody pomiędzy zwaśnionymi stronami. Jest on bardzo istotny, ponieważ umiejętność wybaczania powoduje, że zrzucamy z siebie olbrzymi ciężar negatywnej energii, która nas hamuje i ogranicza. Uwolnieni od niej, możemy skupić się na budowaniu dobrobytu i szczęścia w życiu.
Choć rytuał ten jest łatwy do przeprowadzenia, to – tak jak i inne działania magiczne – wymaga cierpliwości. Rezultaty nie przychodzą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – ale przychodzą.

Jak oliwa na wzburzony ocean
Rytuał poświęcony jest Jano, bogini o dwóch twarzach, która pozwala spojrzeć na istniejący konflikt z dystansu. Jest ona boginią początków i końca. Od jej imienia nazwano pierwszy miesiąc roku: Januar – styczeń. W mitologii rzymskiej przedstawiana jest jako mężczyzna – Janus.

1. Znajdź spokojne miejsce. Ustaw tam stół i wokół niego tyle krzeseł, ile jest zwaśnionych pomiędzy sobą osób.
2. Przykryj stół czystym obrusem. Na środku umieść żółtą świecę i kadzidełko.
3. Przed każdym krzesłem, na stole, postaw niebieską świecę i pod nią karteczkę z imieniem i nazwiskiem osoby „biorącej” udział w rytuale. Nie zapomnij o sobie.
4. Zapal żółtą świecę i kadzidełko.
5. Powiedz w skupieniu:
Bogini Jano, Ty, która znasz powód konfliktu pomiędzy tymi osobami (wymów imiona i nazwiska osób, zapalając przy tym kolejno niebieskie świece stojące na odpowiednich karteczkach), obdarz nas odwagą, abyśmy mogli znaleźć sposób na rozwiązanie tego konfliktu, z miłością i dla dobra wszystkich. Dziękuję!
6. Wyobraź sobie, że osoby, których konflikt dotyczy, podają sobie dłonie, uśmiechają się do siebie. 7. Po 7–9 minutach zgaś świece w takiej samej kolejności, w jakiej były zapalone. Zawiń je wraz z karteczkami i zakop w ziemi.
Ten rytuał można przeprowadzać nie tylko w styczniu, jakkolwiek w tym miesiącu ma on moc likwidowania także takich konfliktów, o których nie wiemy, że istnieją, a jedynie czujemy, że między danymi ludźmi „coś jest nie tak”.


1 lutego przeprowadza się
Rytuał Oczyszczenia Domu. 

Artykuł pochodzi z czasopisma "Gwiazdy mówią" (nr 04/2007)
Dodaj komentarz do artykułu...

Imię - nick (wymagane)


E-Mail (niewymagany)
Jeśli wpiszesz adres email wyświetli się on na stronie


Komentarz

Sklep
Astropiątki
Warsztaty
Patronaty
Twórczość
Do pobrania
Serwisy autorskie
Ciekawe linki
Ogłoszenia
O nas | Kontakt | Mapa strony | Ciekawe linki | Polityka prywatności i cookies


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2005-2013 Pierwszy Polski Portal Psychotroniczny psychotronika.pl - Białystok.