psychotronika, studium policealne, parapsychologia, hipnoza, terapie naturalne, doradztwo życiowe, czarodziej codzienny, astrologia, nlp, radiestezja, numerologia, medycyna naturalna

Kategorie
Aktualności
Aromaterapia
Anioły
Astrologia
Chirologia
Czakry
Feng Shui
Hipnoza
Huna
Magia
Medycyna naturalna
Numerologia
Parapsychologia
Odżywianie
Prawo Przyciągania
Psychologia
Pozytywne myślenie
Radiestezja
Reiki
Rozwój duchowy
Runy
Tarot
Sny
Ziołolecznictwo
Życie po życiu
Newsletter
Zarejestruj się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach naszego portalu!

E-mail  
Zapisz się...
Wypisz się...
Warto zobaczyć
Karty
www.karty.studioastro.pl

Zdrowe odżywianie
www.odzywianie24.pl

Tania książka
www.taniucha.pl

Wydawnictwo Vital
www.wydawnictwovital.pl

Giełda książek
www.sprzedamksiazki.pl

Giełda podręczników
www.sprzedampodreczniki.pl

Prawo Przyciągania
www.sekret.studioastro.pl

Wygrać z nerwicą
wygracznerwica.blogspot.com

Statystyka
Osób online: 299
Artykułów: 1309
Linków: 13
Odwiedzin: 15.295.588
Rozważanie na temat Sai Baby


Rozważanie na temat Sai Baby

Satya Sai Baba dla wielu z nas staje się osobą bardzo bliską. Wielu również, których coś w nim porusza, żywi wątpliwości na jego temat. Sam Sai Baba twierdzi, że jego boskości można doświadczyć jedynie wyzbywszy się zwątpienia. Swoją drogą nie sposób logicznie zaprzeczyć tezie, że jest on tym, za kogo się podaje.

Paradygmat psychotroniczny a Sai Baba

Istotne w pracy Sai Baby są  jego cuda, które mają za zadanie uprawdopodobnić jego boskość dla tych, którzy ich doświadczają.
Sam Sai Baba twierdzi, że potencjał do czynienia cudów, czyli zdolności paranormalne, kryje się w każdym człowieku. Może więc właśnie ta kwestia pozwoli zbliżyć się sensownie do fenomenu Swamiego?

Mój nauczyciel duchowego uzdrawiania doświadcza niekiedy bilokacji, czyli przebywania w dwóch miejscach naraz. Kazimierz Karwot, znany niejedzącym, potrafi dematerializować swoje ciało do połowy. Bilokacji, telekinezy i innych dokonuje wielki uzdrowiciel i bioterapeuta Andrzej Lewandowski. Telekineza nie jest zjawiskiem tak bardzo rzadkim również w moim środowisku. Można wymieniać całe mnóstwo ludzi znanych ze światka psychotronicznego w Polsce, którzy przejawiają moce paranormalne. A co z tymi na świecie? Najlepiej jednak przekonać się samemu o swoich własnych, by uprawdopodobnić sobie to, co głosi Sai Baba na swój temat.

Wniosek 1: Skoro zdolności paranormalne istnieją, to Sai Baba może być tym, za kogo się podaje.

Jest to wniosek uprawdopodabniający w oparciu o paradygmat psychotroniczny. 
Niektóre słowa Sai Baby wydają się niewiarygodne, na przykład o tym, że Kryszna podniósł  wielką górę. Ale skoro mój znajomy potrafi telekinezą wznieść w powietrze pokojowy stolik, to dlaczego wcielenie Boga nie miałoby mocy jej poruszyć, a potem postawić na miejsce, dopasowując do siebie strukturę? Przenikania przedmiotów przez ściany dowodzi nawet polska historia opisana w książce „Nieuchwytna siła” A. Ostrzyckiej i M. Rymuszko, naczelnego gazety „Nieznany Świat”. Osobiście nie spotkałem się z tym zjawiskiem.     

Metoda zdrowego rozsądku

Czy istnienie Boga jest bardziej dziwne niż człowieka? I do tego ze zdolnościami paranormalnymi? Czy nasze wcielenie jest mniej dziwne niż wcielenie Boskiej Osoby? Co daje nam prawo dziwić się temu, że On może tu być, skoro faktem równie niesamowitym jest to, że my tu jesteśmy?
Moją reakcją na fenomen Sai Baby było niedowierzanie wynikające ze zdziwienia. To niewiarygodne, żeby sam Bóg mógł tu przyjść. Lecz czy nie jest równie niesamowite, iż my tutaj przybywamy?

Wniosek 2: Na płaszczyźnie zdrowego rozsądku nie można zaprzeczyć temu, że Sai Baba jest Bogiem.  

Metoda humanistyczna

Dla psychotronika jest pewne, że zdolności psychotroniczne istnieją. Myśli on na innym poziomie świadomości. O Sai Babie mówi się, że uczynił wiele dobra właśnie drogą paranormalną. Poza tym działa czynnie w zwykły sposób, prowadząc bezpłatny szpital i wiele innych przedsięwzięć społecznych.  
Dla akceptacji jakichś osób jest istotnie ważne, czy przynoszą one dobre czy złe rzeczy.
Sai Baba dzięki swojej mocy uzdrowił wielu ludzi, tworzy uzdrawiający proszek (który jak wielu ludzi trzymałem w rękach), przywrócił dziewictwo wielu kobietom, tworzy lingamy, zauważono u niego bilokację i wiele innych zdolności. Oczywiście na jego temat zdarzają się różne pogłoski, lecz na ich podstawie nie ma racji ani negowanie, ani afirmowanie czegokolwiek.
Pamiętajmy, że Sai Baba nie jest osamotniony w swej sztuce „magii”. W jego kulturze jogini i mistrzowie duchowi także słyną z niezwykłych dokonań. Swoją drogą o wiele łatwiej jest przedstawić sobie Sai Babę w związku z kulturą indyjską, tzn. jeśli ktoś chce go lepiej sobie przybliżyć powinien zapoznać się z tradycją Bharatu.   
Głosi ideały etyczne, które jak mówi są mu najdroższe: prawda, prawość, pokój, miłość i nieskrzywdzenie.

Wniosek 3: Sai Baba może być inkarnacją Boga ze względu na dobro moralne.

***

Psychotronik powinien z większą uważnością przyglądać się fenomenowi Sai Baby, jako że istnieją w pełni logiczne – zarówno z filozoficznego (etycznego), naukowego (psychotronicznego), jak i potocznego punktu widzenia – przesłanki do wysokiego uprawdopodobnienia jego boskości.

Jak sam Sai Baba jednak twierdzi, pewność osiąga się tylko ten, komu on się objawi. Zadaniem tego artykułu nie jest przekonać, lecz zaciekawić.

Zachęcamy również do zapoznania się z biografią Pawła Karwata. cumpela
   Ludzie obudżcie się i to jak najszybciej.Każdy z nas ma cząstkę Boga w sobie.Każdy z nas ma Prawdę w sobie.To jest ta pierwsza pojawiająca się myśl.Jak oglądacie film w telewizji z dreszczykiem,zapytajcie,czy tego pragniecie dla siebie-otrzymacie prawdę.Zapytajcie siebie,czy chcecie być osądzeni,krzywdzeni itp.otrzymacie prawdę.To my jesteśmy panami swojego losu.Jak o czymś pomyślimy ,przyjdzie odpowiedż-bywa negatywna bądż pozytywna.Najczęściej wybieramy to co przyszło i to akceptujemy.Akceptując np.negatywną (ja tego nie potrafię)dajemy zgodę by nas ściągano w dół i tak się dzieje.Zmienisz na pozytywną -rozwijasz się,wzrastasz.Te myśli przynoszą nam duchy.Co wybierzesz to masz.To my decydujemy co chcemy i co dla nas dobre.Obudżcie się-dwoistość do niczego dobrego nie prowadzi.Sami zobaczcie do czego doszło.Wybierzemy Jedno-dojdziemy do rozwoju,Prawdy,Miłości(nie mylcie z seksem)To my mamy władzę i to od nas zależy przyszłość.To wszystko jest w umyśle.Tak zostaliśmy stworzeni"na wzór i podobieństwo Boga"Sai Baba szanuje wszystkie religie,bo szanuje ludzi.Krytyka to negatywna emocja.Już czas ,żeby się obudzić,już czas.
  2 Maj 2011    06:48

 Leszek
   Było to zimą 12 lat temu.Przyczepiła się do mnie choroba,przez dwa miesiące kaszel,katar i ból gardła.Do lekarzy nie chodzę, a więc cierpliwie czekałem aż samo przejdzie. Pewnego wieczoru czytałem w łóżku Nieznany Świat , artykuł o działalności Sai Baby i zasnąłem z gazetą w rękach.Około północy obudził mnie bardzo realny sen. Sai Baba był jakby mną i pokazywał mi pewne ćwiczenie fizyczne. Moje serce mocno biło. Jeszcze tej nocy robiłem to ćwiczenie i następnego dnia, a choroba szybko minęła.
  10 Sierpień 2010    08:59

 alicja
   Trudno zaprzeczyc wygłaszanym przez Sai Babę mądrościom.Ja się wg. nich uczę się żyć. A mam już 60 lat.Katolicka religia też ma swoje błędy.Reinkarnacja kiedyś powróci bo ma głęboki sens.Pan JEZUS też był opluwany.
  2 Czerwiec 2010    12:13

 Nawrócony
   No cóż panie Pawle. Odrzucając moje ostrzeżenie odnośnie Sai Baby wybiera pan kłamstwo. Ma pan wolną wolę, ale proszę pamiętać, że od tego komu więcej dano będzie się więcej wymagać. Korzystając z Internetu można ogłupić i odciągnąć od wiary w prawdziwego Boga wiele osób. Rachunek będzie jednak z pewnością wystawiony w przyszłym życiu (w wieczności i na wieczność). I nie wymówi się pan, że Opatrzność Boża milczała w tej sprawie. Serdecznie pozdrawiam. NAWRÓCONY - z kłamstwa o Sai Babie.
  6 Maj 2010    18:11

 Nawrócony
   Przez lata byłem zafascynowany osobą Sai Baby. Pochłaniałem książki opisujące jego nauki i czyny. Nawet zmierzałem go odwiedzić. Ale z czasem zaczęły mnie w jego naukach niepokoić pewne rzeczy, które coraz bardziej konfliktowały z moją wiarą katolicką. Czary goryczy dopełniła nauka Sai o życiu Jezusa. Nauczał on, iż Jezus po ukrzyżowaniu został wykradnięty przez uczniów z grobu i po jakimś czasie wyleczył się z doznanych ran. Było to zgodne z twierdzeniami Sanhedrynu, ale sprzeczne z nauką kościoła i objawionymi w wizjach i opisanymi w książkach przez Katarzynę Emmerich w „Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa….” i Marię Valtortę w „Poemacie Boga-Człowieka” życiem i męką Pana Jezusa. Z tym nie mogłem się zgodzić, a także z reinkarnacją, która daje grzesznemu człowiekowi szansę odkupienia swoich win w przyszłym ziemskim życiu. Jest ona też na rękę możnym tego świata, dając biednym kastrom szansę na lepsze życie w następnym wcieleniu i przyjmowanie swojego podłego losu bez żalu i buntu. Przypomniałem sobie wiele ostrzeżeń egzorcystów, że zło potrafi przez wiele ukrywać się pod postacią dobra wtłaczając w człowieka kropelka po kropelce kłamstwa, niszcząc tym samym z czasem jego wiarę. Jest tak z fałszywymi orędziami. Sai Baba podaje się za wcielenie samego Boga akceptując wszelkie wyznania swoich wiernych. A Bóg to przecież PRAWDA. On nie może pozwolić sobie na trwanie w kłamstwie. Uznając Sai Babę za tego, za kogo się podaje czcimy innych bogów, niż Odwieczną Prawdę – Boga w Trójcy Jedynego. Oczy na prawdę na koniec otworzył mi ksiądz charyzmatyk z Indii o.James Manjackal na rekolekcjach w Białymstoku, gdzie otwarcie zaprzeczył boskości Sai Baby. Czcząc obcych bogów zaciągamy dług u Boga prawdziwego. Jeśli się od tego nie odetniemy i z głębi serca nie wyznamy swego błędu przed Chrystusem w spowiedzi świętej, z pewnością trafimy po śmierci do morza ognia, z którego pochodzi wszelkie kłamstwo. Obyśmy wszyscy w porę przejrzeli i oddawali wyłącznie cześć Bogu w Trójcy Jedynemu. Pozdrawiam. Nawrócony.
  6 Maj 2010    10:58

 halina
   Gratuluję jasności-czystości umysłu,panie Pawle.
  20 Styczeń 2010    00:07

 Jacek
   to wszystko klamstwo jak zebracy ida poco co i tak maja to cos az sie zapozyczaja w bankach u ludzi kazdy jest taki sam jak ktos nieumie przejawic to juz ma problem tylko sam, go nie widzi a widzi ze ma kto inny i ta hipnoza silna umyslowa ciagnie ale i tak slaba cale to manipulowaniem umyslem prosze zapracowac sobie nie brac idzcie do pracy robic nieroby do roboty pa Jacek
  26 Maj 2008    01:23


Dodaj komentarz do artykułu...

Imię - nick (wymagane)


E-Mail (niewymagany)
Jeśli wpiszesz adres email wyświetli się on na stronie


Komentarz

Sklep
Astropiątki
Warsztaty
Patronaty
Twórczość
Do pobrania
Serwisy autorskie
Ciekawe linki
Ogłoszenia
O nas | Kontakt | Mapa strony | Ciekawe linki | Polityka prywatności i cookies


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2005-2013 Pierwszy Polski Portal Psychotroniczny psychotronika.pl - Białystok.